Drevená podlaha a jej výhody

Vybrať si vhodnú podlahovú krytinu do domu či bytu nie je vôbec jednoduché. Nižšie uvádzame vlastnosti drevenej podlahy a jej výhody, ktoré Vám pomôžu pri rozhodovaní.

 

Výborná tepelná izolácia

Pre tepelnú pohodu v dome je dôležitejšia pre človeka teplota podláh a stien ako teplota vzduchu v miestnosti. Drevená podlaha veľmi dobre tepelne izoluje, a pritom má dostatočnú tepelnú priechodnosť, preto je určite vhodná aj v miestnostiach s podlahovým vykurovaním.

Výborná zvuková izolácia a elasticita

Drevená podlaha je príjemná svojou nášľapnou elasticitou. Chráni tak naše končatiny pri chôdzi a pri nárazoch (je to aj jeden z dôvodov, prečo sa v telocvičniach používa práve táto podlaha), zabraňuje únave svalov a väzov. Drevená podlaha dokáže tlmiť hluk a nárazy.

Schopnosť prijímať a vydávať vlhkosť

Ďalšou výhodou je schopnosť dreva prijímať a vydávať vlhkosť. Pri podlahe upravenej olejmi alebo voskami, bude regulácia klimatických podmienok ešte lepšia. Odporúčaná vlhkosť vzduchu je 45-60%.

Minimálna elektrická vodivosť

Odborníci oceňujú aj to, že drevo sa v porovnaní s umelými hmotami minimálne nabíja statickou elektrinou, čo znamená, že nepriťahuje prach (je antistatické), preto je vhodné aj pre alergikov.

Minimálna horľavosť

Pri drevenej podlahe sa nemusíme obávať horľavosti. Pri požiari iba zuhoľnatie povrch. A na rozdiel od syntetických krytín sa neuvoľňujú výpary škodlivé zdraviu.

Odolnosť a celková životnosť

Podlaha upravená olejo-voskom je odolnejšia proti odretiu ako lakovaná podlaha. Pri poškodení je možné ju lokálne prebrúsiť, preolejovať a podlaha je stále ako nová. Drevená podlaha predstavuje nadčasovú investíciu, hodí sa do tradičného aj moderného interiéru. Pri správnej údržbe Vám môže Vaša podlaha slúžiť celý život.

Krása a prirodzenosť

Drevo je krásny a teplý prírodný materiál, dodáva každej miestnosti osobité kúzlo a útulnosť. K hlavným prednostiam patrí krásna kresba dreva a bohaté odtiene mnohých farieb, teplý povrch , a to, že drevo ako materiál prirodzene „dýcha“.

„Prejdite sa bosými nohami po tradičnej, dubovej podlahe a následne po umelej podlahe s napodobeninou dreva. Vaše rozhodovanie sa pre podlahu bude jednoduchšie …“