Konštrukcia a technológie

Drevené podlahy SAXOPARKET sú vhodné aj na podlahové kúrenie, sú spracované profesionálne s dôrazom na predpísanú kvalitu . Naše podlahy odporúčame lepiť celoplošne. Tepelný odpor pri hrúbke podlahy 12 mm je 0,09 m2.K/W.

Konštrukcia podlahy

KONŠTRUKCIA   

1./ Vrchná vrstva (nášľapná) – najtvrdšia vrstva vyrobená z dubovej dosky alebo trojlamely, tvorí hlavnú časť ceny v závislosti od rozmeru a vzhľadového zaradenia do 4 tried.

2./ Spodná vrstva (nosič) – brezová preglejka 8 mm hrubá. Tento nosič je veľmi stabilný a ideálny pre použitie na podlahové kúrenie. Má veľmi nízky tepelný odpor. Takisto zabezpečuje rozmerovú stabilitu drevenej podlahy a znižuje riziko deformácie vplyvom zmeny vlhkosti vzduchu a teploty priestorov v novostavbách počas vykurovacieho  obdobia.

LEPENIE

Obe vrstvy drevenej podlahy sú zalisované do sendviča polyuretánovým ECO 3D lepidlom, zabezpečujúcim pružný lepený spoj. Lepidlo je hygienicky nezávadné.

POVRCHOVA ÚPRAVA

Zalepený sendvič sa brúsi obojstranne na určenú hrúbku s toleranciou 0,25 mm. Profiluje sa frézami so špeciálnymi diamantovými nástrojmi, ktoré frézujú profil pero-drážka a po všetkých stranách je mierne skosená hrana tzv. fazetka. Povrchová úprava ďalej prevedená brúsením – vyhladí prirodzenú štruktúru, kartáčovaním abralonovými kotúčmi – vyzdvihne kresbu dreva do hĺbky a olejo-voskovaním.

OLEJO-VOSKOVANIE

Na konečnú povrchovú úpravu používame olejo-vosk OSMO, ktorý je nanášaný niekoľkými nánosmi a vytvrdzovaný vzduchom. Olejo-vosk preniká hlboko do povrchu, odpudzuje vodu, špinu a veľmi dobre vykresľuje prirodzenú štruktúru dreva, tiež mu dáva možnosť prirodzene dýchať a chráni drevo natrvalo.  Zostáva tak elastické, nevysychá a poskytuje príjemnú vnútornú klímu. Povrchy ošetrené olejo-voskami OSMO sú pre ľudí i zvieratá neškodné. Kvapaliny a nečistoty možno veľmi ľahko utrieť. Poškodenie takejto podlahy sa dá odstrániť jemným prebrúsením a lokálnym nanesením vrstvy olejo-vosku, čo je výhodou týchto povrchov oproti lakovaným podlahám a laminátovým podlahám. Povrchy ošetrené olejo-voskami OSMO sú antistatické a nie sú samovznietiteľné. Výhodou olejo-voskovanej podlahy oproti lakovanej podlahe je, že povrch je matný, nie je zrkadlovo lesklý a preto na ňom nie je vidieť poškodenie alebo opotrebenie, ďalšími výhodami je  jednoduchá údržba, dlhá životnosť a neporovnateľne lepší pocit pri dotyku.